Merch_banner

TCE Hub'ų taisyklės (S, A ir B Divizijos)

1. Bendrosios Taisyklės

1.1. Administracija.

Administratoriai, moderatoriai visada turi paskutinį žodį. Jeigu komandos ir žaidėjai nesutaria, administratoriai ir moderatoriai gali įsiterpti padėti išspręsti problemą. Tam tikrais išimtinais atvejais, administratoriai ir moderatoriai gali priimti sprendimą ne pagal bendrąsias taisykles, jei tam tikroje situacijoje tik taip įmanoma užtikrinti sąžiningą žaidimą.

1.2. Elgesio kodeksas.

TCE buvo sukurtas, kad suteiktų žaidėjams gerensę aplinką varžytis ir tobulėti. Žaisdami TCE organizuojamuose renginiuose Jūs sutinkate su “no-toxicity” (netoksiška) politika. Toksiškas elgesys yra neleidžiamas TCE renginiuose, kas yra, tačiau neapsiriboja – Discrodo TCE kanalas, Hub pokalbiai, “in-game” kalbėjimas ir tiesioginės žinutės (DM’s).

Blogos dienos žaisti pasitaiko visiems, tačiau prašome išlaikyti gerą sportišką elgesį. Kiekvienas žaidėjas nori laimėti kiekvieną mačą, todėl žaidėjams specialiai pralaiminėti ar trukdyti komandai laimėti kitais būdais yra griežtai draudžiama.

1.3. Kalba.

Oficiali TCE kalba yra lietuvių. Žinoma, kadangi pati platforma neturi lietuvių kalbos pasirinkimo, dalis terminų bus matoma kiekvieno pasirinkta kalba.

Visi žaidėjai turi komunikuoti lietuvių kalba tiek su kitais žaidėjais, tiek su administracija.

1.4. Pagalba.

Jei prireiktų administracijos pagalbos, visada galite kontaktuoti TCE Discrode #pagalba kanale. Pagal praneštos problemos lygį, administracija atrašys arba tame pačiame kanale, arba asmeniškai.

Pagalba gyvai garantuotai teikiama: Darbo dienomis nuo 14:00 iki 23:00. Tai nereiškia, kad kitomis valandomis ir dienomis nesulauksite pagalbos, tačiau tai galės užtrukti.

Pradėtų mačų atšaukimas gyvos pagalbos metu:

Serverio problemos – administracija gali atšaukti mačą per pirmus 5 žaidimo raundus, jei problema liečia didžiają dalį žaidėjų. Jei problema atsiranda po 5 raundo, mačas bus atšaukiamas tik sutikus abiejom komandom, antraip bus žaidžiama toliau. Individualaus “ping” ar kitų interneto problemų turėjimas vienam žaidėjui neužtikrina mačo atšaukimo. Jei tai lemtų mačo atšaukimą, žaidėjas dėl kurio kaltės mačas buvo atšauktas gaus atšalimo (cooldown) periodą iki tol, kol įrodys, kad problemos su ryšiu nebeliko.

Mačo palikėjai (leavers) – jei kažkuris iš žaidėjų palieka mačą per pirmus 5 raundus, komanda gali prašyti mačo atšaukimo. Komanda privalo sukontaktuoti su administracija per Discord kanalą prieš prasidedant 6 raundui.

Jei žaidėjas palieka žaidimą po sužaistų pirmų 5 raundų, tada didžioji dalis varžovų komandos (3/5) privalo sutikti su atšaukimu, kitaip mačas bus tęsiamas.

Žaidėjas specialiai palikęs mačą gaus 3 dienų trukmės draudimą žaisti TCE renginiuose. Jei tas pats asmuo šį poelgį kartoja toliau, administracija pasilieka teisę ilginti draudimo laikotarpį pasikartojantiems įvykiams. Jei žaidėjas pateikia pakankamų ir svarių įrodymų kodėl išėjo, administracija gali sutrumpinti draudimo dalyvauti laikotarpį.

Toksiškumas / tyčinis pralaiminėjimas – vykstant mačui, jei žaidėjas komunikuoja toksiškai, daro itin daug komandinės žalos, kas gali būti akivaizdžiai įrodoma – mačas gali būti atšauktas pranešus iki 6 raundo pradžios.

2. TCE Hub’ai

2.1. Pagrindinė informacija.

TCE kuria renginius išskirtinai tik lietuviams. Lietuviai gyvenantys užsienyje gali taip pat registruotis ir žaisti, jei profilyje nurodoma kilmės šalis Lietuva. Aptikus žaidėją užsienietį žaidžiantį su Lietuvos vėliava, tačiau nekalbantį lietuviškai, nedelsiant informuokite administraciją dėl pašalinimo iš TCE renginių.

TCE hub’ai yra padalinti į 3 Divizijas:

 • S Divizija: žaidėjai patekę iš A Dvizijos. Pasibaigus sezonui, A divizijoje privaloma būti užėmus Top 20 turnyrinėje lentelėje, nebent buvo nurodyta kitaip sezono informaciniame pranešime.
 • A Divizija: žaidėjai FACEIT 7-10 lygio.
 • B Divizija: žaidėjai FACEIT 3-6 lygio.

Norint registruotis į A diviziją:

Reikalinga “FACEIT” paskyra su 50 ar daugiau sužaistų žaidimų, o “Steam” paskyroje CS:GO žaidimo laikas turi būti didesnis nei 1,000 valandų.

Norint registruotis į B diviziją:

Reikalinga “FACEIT” paskyra su 15 ar daugiau sužaistų žaidimų, o “Steam” paskyroje CS:GO žaidimo laikas turi būti didesnis nei 500 valandų.

Turnyrinės lentelės yra atskiros kiekvienai divizijai. Jei sezono metu pakeičiate savo diviziją, tada naujoje divizijoje pradedate nuo 1,000 taškų.

Žaidėjams lietuviams gyvenantiems užsienyje leidžiama žaisti TCE hub’uose, kol tai nekelia problemų su “ping”. Jei problema pastoviai kartojasi ir yra pranešama apie tai administracijai, žaidėjui gali būti draudžiama dalyvauti TCE renginiuose neribotam laikui.

2.2. Smurfinimas / kelios paskyros.

Smurfinimas / kelių FACEIT paskyrų turėjimas yra griežtai draudžiamas TCE renginiuose. Aptikus tai, žaidėjams bus draudžiama dalyvauti bet kokiam TCE renginyje visam laikui.

Žaidėjai privalo turėti tik vieną aktyvią FACEIT paskyrą. Jei turima daugiau, žaidėjas privalo išjungti (deactivate) nenaudojamą paskyrą.

Kol vyksta diskusija dėl pažeidimų ir sprendimo priėmimo, TCE administracija pasilieka teisę neleisti žaidėjui žaisti TCE renginiuose, kol bus priimtas galutinis sprendimas.

TCE pasilieka teisę sankcionuoti žaidėjus, kurie yra turėję VAC ar kitus draudimus (bans), susijusius su CS:GO žaidimu.

Jeigu žaidėjas esantis TCE parduoda “FACEIT” ar “Steam” paskyrą kitam žaidėjui, kuris prisijungia irgi į TCE, privalo apie tai nedelsiant pranešti administacijai. Kitaip tai gali būti laikoma kaip 2 aktyvių paskyrų turėjimas (patartina pardavus paskyrą pranešti iškart administracijai, kad išvengti vėliau problemų).

Visos paskyros, kurios sukelia įtarimą, kad yra pirktos, o žaidėjas galimai turi jų ne vieną, administracija pasilieka teisę uždrausti dalyvauti TCE renginiuose, net jei pagrindinė / sena paskyra nėra nustatyta.

2.3. Sezonai.

Vienas sezonas trunka vieną mėnesį. Žaidėjai renka taškus laimėdami prieš kitus žaidėjus hub’uose. Tikslo sezono trukmė nurodoma FACEIT puslapyje, pasirinktos divizijos turnyrinėje lentelėje.

S Divizijos žaidėjai mėnesio pabaigoje gaus kvietimus dalyvauti FPL-C kvalifikacijose. Kiekvieną sezoną bus nurodoma kiek kvietimų bus įteikiama. Mažiausiai 10 mačų privalo būti sužaista per mėnesį S divizijoje norint pretenduoti į kvietimą.

2.4. Tiesioginis transliavimas (stream’inimas).

TCE renginiai gali būti tiesiogiai transliuojami pačių žaidėjų. Jei norite tai daryti, privalote tai daryti su mažiausiai 40 sekundžių vėlavimu (delay), kad apsaugotumėte save ir komandos narius nuo “stream sniping”. Jei transliuojantis žaidėjas nenaudoja nurodyto transliacijos vėlavimo ir sukelia problemų kitiems, TCE administracija turi teisę drausti žaidėjui žaisti tolimesniuose TCE renginiuose iki kol transliuojantis žaidėjas nusistatys tinkamą transliacijos vėlavimą.

“Stream sniper’iai” yra tie, kurie stebi savo prieškininko tiesioginę transliaciją, kad įgytų pranašumo turint / pranešant informaciją kur yra šiuo metu kitas žaidėjas.

Jei manote, kad Jus kažkas “stream snip’ina”, nedelsiant praneškite TCE administracijai su kiek įmanoma daugiau įrodymų.

Žaidėjai, pripažinti pažeidę šį punktą yra baudžiami mažiausiai 7 dienų draudimu žaisti TCE renginiuose. Šis punktas galioja net jei Jūsų draugas nežaidžiantis stebi varžovo transliaciją ir Jums praneša informaciją.

2.5. Žaidimo Hub’uose nustatymai.

2.5.1. Turnyrinė lentelė.

Kiekvienas žaidėjas naujo mėnesio turnyrinėje lentelėje pradeda su 1,000 taškų. Privalote sužaisti nors vieną mačą norint patekti į turnyrinę lentelę.

2.5.2. ELO.

ELO reitingas yra aktyvuotas S, A ir B divizijose.

2.5.3. Žaidimų serveriai.

Kiekvienas mačas yra žaidžiamas oficialiuose FACEIT serveriuose.

2.5.4. Anti-cheat.

Naudotis FACEIT Anti-cheat programa yra privaloma.

2.5.5. Kapitonų balsavimas.

2 iš 10 žaidėjų yra pasirenkami kaip komandų kapitonais. Kapitonai balsuoja dėl žaidžiamo žemėlapio ir serverio lokacijos. Norime paskatinti kapitonus klausyti savo komandos draugų prieš priimant sprendimus visos komandos vardu. Dėl išskirtinai savanaudiškų balsavimų, TCE administracija pasilieka kapitonui taikyti atšilimo (cooldown) laikotarpį.

Žemėlapių kraitis yra visi oficialūs Valve žemėlapiai – Dust2, Mirage, Inferno, Vertigo, Overpass, Train ir Nuke.

Jei kapitonas nebalsuoja ir yra ne prie kompiuterio (AFK), administracija gali paleisti iš naujo balsavimo fazę. Jei kapitonas yra toliau neaktyvus, jam bus taikomas draudimas žaisti nuo 1 valandos, o mačas bus atšauktas.

2.6. Komunikacija.

Žaidėjai tarpusavio bendravimui TCE hub’uose privalo kalbėti lietuvių kalba.

Mikrofonai yra privalomi. TCE Discord serveryje galite komunikuoti vykstant žaidimus. Kiekvienas žaidėjas bus priskirtas prie rolės atitinkančios diviziją, kurioje jis žaidžia. TCE Discord serveryje rasite kanalus (iki 5 asmenų), kurie skirti komunikacijai žaidimo metu. Žaidėjai, vykstant balsavimo fazei gali pranešti savo komandos draugams į kurį kanalą visi ateitų (Pvz. A Divizija #3).

Jei žaidėjas neturi funkcionuojančio mikrofono, privalote pranešti administracijai dar neprasidėjus nei vienam raundui.

2.7. Automatiniai draudimai (Autobans)

Už šiuos taisyklių nusižengimus žaidėjai bus baudžiami automatiškai:

 • Išėjimas iš žaidimo (Leaver)
 • Buvimas neaktyviam (AFK)
 • Nepatvirtino surasto mačo (Did not accept the match)

Galite prašyti draudimų nuėmimų TCE administracijos, jei pateiksite įrodymus, kad tai buvo nė dėl Jūsų kaltės (Anti-cheat bug’as, CS:GO žaidimo crash’as / update ir pan.). Rašykite į #pagalba kanalą TCE Discord serveryje.

3. Žaidimo nustatymai.

3.1. Pusės pasirinkimas.

Peilių raundas bus žaidžiamas, kad būtų nustatyta kuri komanda pradės žaisti už counter-teroristus ir teroristus. Laimėjusios komandos kapitonas turės pasirinkti pusę įvesdamas į žaidimo pokalbio sekciją “!stay” arba “!switch”.

3.2. Maksimalus raundų kiekis.

Visi mačai žaidžiami MR15 principu, kas reiškia, kad pirma komanda laimėjusi 16 raundų yra nugalėtojai. Lygiųjų atveju po 30 sužaistų raundų, yra žaidžiamas pratęsimas.

3.3. Pratęsimai.

Pratęsimai yra žaidžiami MR3 principu (žaidžiami maksimaliai 6 raundai), pradedant su 10,000$.

Komandos privalo žaisti tiek pratęsimų, kol bus aiškus mačo nugalėtojas.

3.4. Pauzės.

Pauzės yra leidžiamos visose divizijose. Pokalbių skiltyje įrašykite “!pause”, kad sustabdytumėte ar pratęstumėte mačą.

Kiekvienai komandai yra skiriama po 5 minutes laiko.

3.5. Friendly Fire

“Friendly fire” / draugiška ugnis yra įjungta.

4. Nusikaltimai.

Žaidėjams pamačius netinkamai besielgiantį žaidėją, apie tai reikia pranešti #pagalba kanale TCE Discord serveryje arba rašant tiesiai administracijai.

Jeigu TCE administracija sulaukia daug skirtingų pranešimų apie tą patį žaidėją, kaltinamam žaidėjui gali būti suteiktas laikinas draudimas žaisti TCE renginiuose, kol bus priimtas sprendimas dėl tolimesnių veiksmų.

4.1. Toksiškas elgesys.

Toksišką elgesį demonstruojam žaidėjui taikomos nuobaudos priklausant nuo pažeidimo šiurkšumo. Toksiškas elgesys yra, tačiau neapsiriboja kaip:

 • Įžulus rėkimas ant komandos draugų;
 • Spam’as pokalbių skiltyje;
 • Rasistinių terminų ar žodžių vartojimas;
 • Pastabos apie lytį / seksualinę orientaciją
 • Pastabos apie neįgalumą;
 • Pastabos apie religiją;
 • Nepagarba žaidėjams ir administracijai;
 • Kitų žaidėjų įžeidinėjimas ir užgauliojimas.

Kiekvienas atvejis yra sprendžiamas individualiai, todėl laiko apribojimas žaisti priklauso nuo situacijos sunkumo.

4.2. Trolinimas / tyčinis pralaiminėjimas.

Trolinimas arba tyčinis pralaiminėjimas yra griežtai draudžiamas ir visais atvejais yra baudžiama draudimu žaisti TCE renginiuose. Prie trolinimo / tyčinio pralaiminėjimo priskiriama:

 • Ginklo neišmetimas komandai, kai to reikia;
 • Nesilaikymas strategijų / komandų, kurias komanda nusprendusi vykdyti;
 • Ghostinimas (Kai suteikiama informacija priešininkų komandai);
 • Komandos narių tildymas (muting) be jokios priežasties;
 • Maitinimas (Specialiai pakartotinamai išbėgama į varžovų komandą, kad prarasti gyvybę);
 • Komandos narių žudymas / blokavimas / flashinimas / specialus žalos atlikimas sau ar komandos nariams;
 • Bet kas kita, kas neužtikrina komandai žaisti sąžiningo žaidimo prieš varžovus.
4.3. Išėjimas / mačų vengimas.

Išėjimas iš žaidimo anskčiau laiko yra griežtai draudžiamas ir įrodžius kaltę, baudžiama nuo 3 dienų draudimo žaisti TCE renginiuose. Su kiekvienu pakartotiniu pažeidimu, draudimo žaisti laikotarpis auga.

Tyčinis žaidimo vengimas, kai yra randamas mačas yra taip pat griežtai draudžiamas.

4.4. Nebuvimas prie kompiuterio (AFK)

Jei žaidėjas yra neaktyvus (AFK) jau nuo peilių raundo ar viduryje žaidimo, apie tai praneškite administracijai.

 • 1 pažeidimas: įspėjimas;
 • 2 pažeidimas: 6 val. trukmės draudimas žaisti;
 • 3 pažeidimas: 12 val. trukmės draudimas žaisti;
 • 4 pažeidimas: 1 dienos trukmės draudimas žaisti;
 • Nuo 5 pakartotinio pažeidimo, TCE administracija skirs draudimą žaisti nuo 2 dienų iki 1 savaitės.
4.5. Cheat’inimas.

Žaidėjai, kurie yra aptinkami naudojant neleidžiamas programas yra baudžiami draudimu žaisti TCE renginiuose neribotam laikui ir apie tai pranešama FACEIT komandai. Draudžiama naudoti:

 • Aimbots;
 • Wallhacks;
 • Sound hacks;
 • No recoil, no smoke, no flash ir tt.;
 • Kitą programinę įrangą, kuri suteikia pranašumo prieš kitus.
4.6. Script’ų naudojimas.

Draudžiami visi script’ai išskyrus pirkimo arba metimo pašokus. Pateikiame keletą draudžiamų naudoti pavyzdžių:

 • Bunny hop;
 • No recoil;
 • Turn scripts;
 • Accuracy or single-bullet fire;
 • Anti-flash scripts or binding.

Bet kokia trečiųjų asmenų programinė įranga neleidžiama pačio žaidimo leidėjo, kuri suteikia pranašumą yra draudžiama ir yra traktuojama kaip cheat’inimas.

4.7. Žaidėjų pavadinimai ir profilių nuotraukos.

Žaidėjų pavadinimai ir nuotraukos negali turėti įžeidžiančių ar rasistinių elementų. Į tai įeina Steam, FACEIT ir Discord paskyrų nuotraukos ir pavadinimai.

Nuobaudos skiriasi nuo laikino iki neriboto draudimo žaisti TCE renginiuose, priklausomai nuo parodyto turinio.